Kostanjevo pecivo

smrketa  

član od: 21.3.2005

sporočila: 261

tema odprta - 12. jan 2007 10:46 | ogledi: 14.392 | odgovori: 11

Prosim za nasvet tiste, ki pečete peciva s kostanjevim pirejem!

En recept sem že preizkusila, ne bi pa rada spet kar nekaj "na slepo" poskušala, zato sprašujem, po katerem receptu je pecivo tako, da se res močno čuti okus po kostanju. Zadnjič sem delala kostanjeve kockice iz baze, bile so odlične, ampak rada bi, da bi imelo pecivo bolj izrazit okus po kostanju.

Če imate kakšen recept v mislih, na dan z idejo!

smrketa

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

12. jan 2007 11:10

Smrketa, kot sem rekla že v komentarju k receptu: mislim, da ni vredno dajati kaj dosti kostanjevega pireja v testo, ker po mojih izkušnjah nikoli ne pride okus do izraza. Bi pa naredila bodisi čisto navaden biskvit ali pa mandljevega, ki tudi nima močnega lastnega okusa (orehi, lešniki ali čokolada se mi zdijo premočni). Ne bi pa šparala s kostanjem v kremi, ki je lahko bodisi smetanova (ni večje znanosti: smetano stepemo z dodatkom kremfiksa, nato pa rahlo primešamo pretlačen kostanj - če uporabimo kupljen pire, ga dodamo smetani skozi pasirko) ali pa na masleni osnovi. Za to kremo imam doma recept, ki sem ga dobila od matere madžarske prijateljice (in ga še malo prilagodila). Se bom potrudila in ti napisala recept, vendar verjetno šele v ponedeljek. Kostanjevo torto sem naredila prejšnji mesec, ko sem praznovala svoj (okrogli) rojstni dan tudi s 6 tortami, pa je kostanjeve zmanjkalo med prvimi. teta torta

lisicka19  

član od: 25.1.2006

sporočila: 52

12. jan 2007 11:32

Izrazit okus po kostanju ima kostanjeva torta od Orange iz baze. Je pa močno nasitna!!! Ampak odlična. lisicka19

smrketa  

član od: 21.3.2005

sporočila: 261

12. jan 2007 11:38

Hvala obema! smrketa

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

12. jan 2007 12:05

Smrketa, jaz sem do zdaj delala iz kostanja samo torto, ampak ne po nobenem receptu iz baze. Spečešnavaden biskvit za torto, ki mu dodaš malo mletih lešnikov. Ta biskvit lahko poškropiš s sladko vodo. Potem stepeš vsaj pol litra ali še več sladke smetane. V eno polovico daš pribl. 30 dkg kostanjevega pireja, malček sladkorja in želatino. V drugi del daš stopljeno čokolado in rum. Potem sestaviš: če si biskvit prerezala samo na dva dela, potem daš kremi vmes eno na drugo, ampak tako, da se ne mešata. Če prerežeš biskvit na tri dele, potem daš enkrat vmes kostanjevo kremo, enkrat čokoladno. Na vrhu torto premažeš s smetano, potreseš s čokoladnimi ostružki, okrog pa potreseš še malo mletih lešnikov. Torta je božanska, kostanj se res čuti. Recept sem pa dobila pred dvemi leti v enem lokalnem časopisu, kjer so predstavili sladico iz Hitove restavracije. Točnih količin nisem navedla, ker sama delam to le na približno, v bistvu nimaš kaj zgrešit. lp matilda

smrketa  

član od: 21.3.2005

sporočila: 261

12. jan 2007 12:55

Matilda, hvala! Točne količine res niso pomembne; pomembna je ideja! smrketa

romanad  

član od: 18.1.2006

sporočila: 340

12. jan 2007 13:15

KOSTANJEVA TORTA Rabite tele sestavine: 500 g kostanjev (kuhanih, olupljenih in zmletih-kostanjev pire),250 g sladkorja,6 jajc,naribana lupina ene limone,1/2 žličke cimeta 75 g mandeljev mletih,margarino za pekač. Nadev:1/2 l sladke stepene smetane,1 zavitek vanilijevega sladkorja Glazura:200 g sladkorja v prahu,1 žlica kakava ,2 žlici ruma,2 žlici vode. Priprava:ločimo rumenjake in beljake. Rumenjake v skledi penasto zmešamo s sladkorjem. Vmešamo mandelje,limonino lupino, cimet in kostanjev pire.Beljake stepemo v rtd sneg in previdno vmešamo. Tortni model 24 cm premera namažemo z margarino.Obložimo s peki papirjem.Tudi papir namažemo.Zmes iz kostanja damo v model.Postavimo ga v že ogreto pečico na najnižjo mrežo. Pečemo 55 minut na 180 stopinj. Ko je torta pečena jo vzamemo iz pečice in pustimo, da se nekoliko ohladi.Torto vzamemo iz modela in jo pustimo, da se ohladi.Ohlajeno dvakrat zelo previdno prerežemo, ker se testo zelo rado zlomi.Nadevamo jo s stepeno in sladkano sladko smetano in oblijemo s čokolado.Potem jo lahko poljubno okrasimo. Torta je res dobra in vredno se je potruditi. Seveda pa recept ni zrasel na mojem zelniku ampak ga imam iz ene stare kuharske kjige. Smrketa mogoče ti bo všeč. Lep pozdrav! Romanad

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

12. jan 2007 13:57

jaz sem delala kostanjeve kocke pa se mi zdi da so ful mele okusa po kostanju vendar sem za v sredini dala namesto margarine smetano (rastlinsko) pa uporabljala sem marmelado iz kostanja namesto pire

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

12. jan 2007 13:59

a tudi marmelada iz kostanja obstaja? Kje pa to dobiš? matilda

antonija8  

član od: 13.12.2005

sporočila: 325

12. jan 2007 14:41

Kostanjeve rezine - večkrat preverjene Biskvit: 4 jajca, 2 žlici oste moke, 4 žlice kostanjevega pireja, 4 žlice mletega sladkorja, pol pecilnega praška, vanilni sladkor, žlica ruma, limonina lupina. Spečem v pekaču 30X40 - 180°- 12 min. Ohladim, prerežem po dolžini da dobim dva dela 15X40 cm. Nadev 1/2l stepene sladke smetane, dva trdilca za smetano, sladkor, 4 žlice kuhanega kostanja pireja. Zadnja plast na bo nadev, katerega še posujemo z kostanjevimi naribanci. Pozdrav, antonija

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

12. jan 2007 15:23

Če hočeš, da bo zadeva imela okus po kostanju in da bo tudi malo barvasto, dodaš žlico kakava v prahu - kakav nekako poudari kostanjev okus (jaz vedno tako pripravim). Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti